צליפת שוט

צליפת שוט, או בלעז "Whiplash", היא פציעה בצוואר הנגרמת בדרך כלל מתנועה פתאומית וחריפה של הראש קדימה ואחורה, כמו בתאונת דרכים. הפציעה יכולה לגרום לכאב בצוואר, נוקשות, כאבי ראש, סחרחורות ולעיתים גם כאבים בכתפיים ובגב העליון. בנוסף, היא יכולה לגרום להפרעות בשינה, בעיות ריכוז וזיכרון.

הטיפול בטכנולוגיית MEDKEY ב-Q-room פועל במספר דרכים שיכולות לשפר את טווח התנועה:

1. הפחתת כאב: הגירוי עוזר להפחית את אותות הכאב הנשלחים למוח ומפחית את תחושת הכאב. כך, המטופלים יכולים להניע את הצוואר בצורה חופשית יותר וללא חשש מכאב.

2. שחרור אנדורפינים: הטיפול בטכנולוגיית MEDKEY מעודד את הגוף לשחרר אנדורפינים, שהם משככי כאב טבעיים. שחרור האנדרופינים עוזר להפחתת הכאב ומקל על המשך הטיפול באמצעות תרגילים לשיפור טווח התנועה והחוזק.

3. הרפיית שרירים: הטיפול ב-Q-room מסייע בהרפיית שרירים נוקשים ומכווצים מסביב לאזור הפגוע, מה שמזרז שיפור בתנועת הצוואר.

4. שיפור זרימת הדם: הטיפול ב-Q-room מסייע בתהליך זרימת הדם לאזור המטופל. זרימת דם משופרת מספקת חמצן וחומרים מזינים לרקמות הפגועות, ומסייעת לגוף להתחיל את תהליך הריפוי הטבעי.

5. הפחתת דלקת ונפיחות: הטיפול בגירוי חשמלי יכול לעזור להפחתת הדלקת והנפיחות באזור הפגוע. טיפול בדלקת מסייע בהפחתת הכאב ובשיפור טווח התנועה.

השילוב של כל הגורמים הללו מוביל לשיפור בתנועת הצוואר ולהגדלת טווח התנועה, מה שמאפשר למטופלים לבצע פעולות יומיומיות בצורה קלה ונוחה יותר. בנוסף, הטיפול עשוי לסייע בהורדת רמת הורמוני לחץ, ובהתמודדות עם התסמינים הפיזיולוגיים והנפשיים הנלווים.  

פוסטים נוספים:

לתיאום תור: